Обережно, кліщі!

2015-07-28

Обережно, кліщі!

/Files/images/novini/1304440699_ab4cf6c7fb25.jpg

З травня по вересень в лісах і міських парках активізуються кліщі. Самі по собі ці комахи ніякої небезпеки не несуть, проте вони можуть переносити такі важкі інфекції, як кліщовий енцефаліт і кліщовий бореліоз. Тому слід посилити пильність, повторити правила профілактики таособливості видалення кліщів.

Живуть кліщі не на деревах, як прийнято вважати, а на кущах та у високій траві. Кліщ заздалегідь сприймає інфрачервоне випромінювання, яке утворює людина, що наближається, і готується на неї напасти. Після потрапляння на шкіру кліщ присмоктується і смокче кров (при цьому збудники енцефаліту чи бореліозу проникають в кров людини, якщо вони були в кліща). Через декілька днів паразит безслідно відпадає.

Не кожен кліщ містить в собі вірус: в середньому з 10 тільки 1-2 є заразними, але за зовнішнім виглядом вони не відрізняються. Якщо кліщ був заражений, то протягом 30 днів після укусу людина може захворіти. На протязі цього часу слід уважно стежте за своїм станом. Негайно зверніться до лікаря, якщо у вас спостерігаються такі симптоми:– на місці укусу з’явилося почервоніння;– висип по всій шкірі;– збільшилися лімфовузли;– підвищилася температура;– з’явилися болі в м’язах, суглобах;– часті головні болі, запаморочення;– нудота, блювання;– порушення сну.А щоб не мучитися в здогадках, заразив вас чимось паразит чи ні, його рекомендується віднести в лабораторію на перевірку.

Пік активності кліщів припадає на травень-червень, але укуси можливі з квітня по жовтень.

Побачити ворога в обличчя

Кліщі схожі на маленьких павучків. Довжина голодної самки – 3-4 мм, а самця – до 2,5 мм. Тіло складається з головки і черевця. Зверху воно вкрите жорстким щитком: у самців все тіло, у самок – третина.

Профілактика

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, одягайте:– закрите взуття (черевики, чоботи), а не сандалі;– довгі брюки з затяжками на колошах (чи заправляйте колоші в шкарпетки, щоб кліщ не зміг заповзти під брюки);– куртки з затяжками на рукавах.Кліщ довго шукає місце для укусу, тому регулярно оглядайте одяг і тіло. На одязі світлих тонів побачити кліща легше.Після походу в ліс вдома потрібно зняти одяг і оглянути все тіло: кліщ може присмоктатися в будь-якому місці.Душ змиє кліщів, які ще не присмокталися.

Видалення кліщів

Чи можна видаляти кліщів самостійно? Можна.Існує декілька способів, які відрізняються лише інструментом, яким видаляється кліщ:1. Найзручніше видаляти комаху зігнутим пінцетом чи хірургічним затискачем. При цьому кліща захоплюють якомога ближче до хоботка. Потім його акуратно потягують, обертаючи навколо своєї осі в зручну сторону. Через 1-3 оберти кліщ витягується цілком разом з хоботком. Якщо ж його намагатися висмикнути, то існує велика ймовірність відривання хоботка.

2. Якщо немає інструментів, то можна видалити петлею з грубої нитки. При цьому кліщ захоплюється якомога ближче до шкіри і акуратно витягується.

Обробка маслом не змусить кліща вийняти хоботок. Масло тільки вб’є його, закупоривши дихальні отвори. Кліща можна попередньо змочити олією, але видаляти його все одно доведеться.

Якщо в ранці залишилася голова з хоботком, то нічого страшного в цьому немає (не страшніше скалки):– якщо хоботок стирчить над поверхнею шкіри, то його можна видалити, затиснувши пінцетом і викрутивши;– якщо ж хоботок залишити, то виникне невеличкий гнійничок, але через деякий час хоботок вийде.Після видалення ранку обробляють йодом або іншим антисептиком для шкіри.

При видаленні кліщів не треба:– прикладати до місця укусу їдкі рідини (нашатирний спирт, бензин тощо);– різко смикати комаху (він обірветься);– колупатися в ранці брудною голкою;– прикладати до місця укусу різні компреси;– давити комаху пальцями.

Кiлькiсть переглядiв: 233

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.